Panorama miasta na medalach TBW 2019/20

Każdy uczestnik Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 po każdej edycji otrzyma pamiątkowy medal, którego całość będzie składać się na panoramę miasta Torunia. Szarfy poszczególnych medali będą w kolorze biało-niebieskim, zgodnym z flagą miasta.

Inspiracja medalu I edycji:
Obraz Wojciecha Kossaka „Zaślubiny Polski z morzem” (1931r.) – gen. Józef Haller przedstawiony został na koniu nad brzegiem Morza Bałtyckiego.

Podczas I edycji „Toruńskich Biegów Wolności 2019/20” (tj. 16 marca 2019 r.) każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, przedstawiający gen. Józefa Hallera na koniu. Dlaczego akurat generał Haller? Otóż ten wybitny polski dowódca przyczynił się do wyzwolenia Torunia w styczniu 1920 roku. Medal z pierwszego biegu będzie także wyjątkowy ze względu na to, że w połączeniu z pozostałymi, które będzie można zdobyć podczas kolejnych edycji „Toruńskich Biegów Wolności 2019/20”, stworzy spójną całość. Po złożeniu wszystkich czterech medali w ich tle ukaże się zarys panoramy toruńskiej. Ponadto medale zdobywane od pierwszej do ostatniej edycji wyjątkowo układać się będą od prawej do lewej strony. Dlaczego w taki sposób? Otóż wyzwalanie Torunia spod zaboru pruskiego w styczniu 1920 roku zaczęto od jego wschodniej części (czyli prawej strony patrząc na miasto zza Wisły). 

Dodatkowe elementy ubarwiające toruńską panoramę, które będą uwiecznione na pozostałych medalach, będą odkrywane przed poszczególnymi edycjami. Przed biegiem finałowym będzie można dokupić podstawkę umożliwiającą ustawienie medali w jedną całość. Szczegółowe informacje na ten temat wkrótce.