Co przed Biegiem Nocnym warto wiedzieć!

Już za kilka dni odbędzie się II edycja Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 – Bieg Nocny Pod Patronatem Bella Skyway Festival 2019! Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje organizacyjne, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik naszego wydarzenia.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów będzie czynne tylko w sobotę w godz. 19:00-21:30 i będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze w budynku Przystani Sportów Wodnych (ul. Popiełuszki 1-3). Liczba dostępnych pakietów startowych wynosi 450 szt. Jeżeli limit dostępnych miejsc nie zostanie osiągnięty w trakcie rejestracji on-line otwartej do dnia 12 sierpnia do godz. 23:59, to w biurze zawodów będzie można także kupić pakiet startowy.

W Biurze Zawodów w punkcie informacji będzie istniała możliwość zakupu oficjalnej czapki Toruńskich Biegów Wolności 2019/20– do momentu wyczerpania zapasów. Liczba dostępnych sztuk będzie ograniczona.

Upoważnienie odbioru pakietu startowego za osobę trzecią – kliknij TUTAJ!

Oświadczenie opiekuna – kliknij TUTAJ!

DODATKOWE ATRAKCJE

Na biegaczy i kibiców będzie czekać moc atrakcji! Zdradzamy, że drogę do mety rozświetlać będą samochody Partnera Motoryzacyjnego biegu Auto Reve Sp. z o.o. A na Bulwarze Fildalfijskim na odcinku trasy wyznaczonym przez auta naszego Partnera odbędzie się “Szybka setka z Auto Reve“. Osoba, która najszybciej pokona tunel świetlny o długości 100 m wyznaczony przez oświetlone samochody otrzyma nagrodę specjalną ufundowaną przez Autoryzowanego Dealera Renault i Dacia w Toruniu. Na mecie przewidziane są także pokazy świetlne i inne zabawy ze światłem. 

FOOD TRUCK KONA COAST CAFE

Przed biegiem, jak i po, przy wejściu do Biura Zawodów na spragnionych biegaczy i kibiców czekał będzie Food Truck Kona Coast Cafe, a w nim pyszna kawa, rozgrzewająca herbata z owocami, koktajle, lemoniada na gorąco, ciacha owsiane, brownie, ciacha marchewkowe. Za okazaniem numeru startowego rabat – 10%. A płacić będzie można także kartą.

STREFY CZASOWE

Na linii startu należy ustawić się zgodnie z aktualną formą/rekordem życiowym. Przedziały minutowe na dystans 5 km prezentuje poniższa grafika. Bardzo prosimy o uczciwość wobec siebie i innych biegaczy.

SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE I DEPOZYT

Szatnie, toalety i prysznice będą znajdować się w budynku Przystani Sportów Wodnych (wejście od strony strefy startu/mety). Dodatkowe przenośne ubikacje będą zlokalizowane w strefie startu/mety. Depozyt będzie znajdował  się na parterze obok strefy startu/mety. Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który został przekazany w pakiecie startowym, a następnie zostawić w depozycie. Depozyt będzie czynny w godz. 19:00-23:45.

 

UTRUDNIENIA W RUCHU – kliknij TUTAJ!

 

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Impreza jest kompleksowo zabezpieczona medycznie. Na starcie/mecie będzie karetka, a na trasie biegów nad zdrowiem biegaczy będą czuwać lekarze i ratownicy medyczni.

 

MEDAL 

Każdy uczestnik Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 po każdej edycji otrzyma pamiątkowy medal, którego całość będzie składać się na panoramę miasta Torunia. Szarfy poszczególnych medali będą w kolorze biało-niebieskim, zgodnym z flagą miasta.

Świecący medal podczas drugiej edycji!

Inspiracją medalu II edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 jest pamiątkowa odznaka Frontu Pomorskiego. Odznaka przedstawia orła trzymającego w szponach tarczę, na której znajduje się Gryf Pomorski. Został on przedstawiony na tle morza z płynącym żaglowcem. Nad orłem umieszczono datę 1920, natomiast na tarczy widnieje data 19. I. (19 stycznia) oraz 10. II (10 luty). Dlaczego odznaka pamiątkowa Frontu Pomorskiego na medalu Toruńskich Biegów Wolności 2019/20? Otóż Front Pomorski był związkiem operacyjnym Wojska Polskiego, utworzonym 19 października 1919 roku w celu odzyskania przez Polskę Pomorza Wschodniego. Dowodził nim gen. Józef Haller, którego zaś wizerunek widnieje na medalu I edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20. To właśnie żołnierze Frontu Pomorskiego 18 stycznia 1920 roku wyzwolili Toruń spod władzy niemieckiej. Poprzez uwiecznienie odznaki pamiątkowej tego związku operacyjnego pragniemy uczcić pamięć żołnierzy, którzy przyczynili się do odzyskania przez gród Kopernika niepodległości.

Medal jest pokryty warstwą fluorescencyjną. Skierowany w stronę strumieni świetlnym świeci.

Dodatkowe elementy ubarwiające toruńską panoramę, które będą uwiecznione na pozostałych medalach, będą odkrywane przed poszczególnymi edycjami. Przed biegiem finałowym będzie można dokupić podstawkę umożliwiającą ustawienie medali w jedną całość. Szczegółowe informacje na ten temat wkrótce.

TRASA

Przebieg trasy:

 • Pierwsza pętla: 1,5 km
  • start przy placu Przystani Sportów Wodnych i bieg w kierunku ul. Popiełuszki
  • bieg po ulicy Popiełuszki
  • skręt w prawo i dobieg do ul. Bulwar Filadelfijski
  • skręt w prawo na drogę rowerową
  • dobieg do Przystani Sportów Wodnych i rozpoczęcie drugiej pętli
 • Druga pętla: 3,5 km
  • bieg w kierunku ul. Popiełuszki
  • bieg ulicą Popiełuszki
  • skręt w prawo i dobieg do ul. Bulwar Filadelfijski
  • bieg po ulicy Bulwar Filadelfijski
  • nawrót na końcu ulicy Bulwar Filadelfijski
  • bieg po ulicy Bulwar Filadelfijski
  • skręt w lewo na drogę rowerową
  • dobieg do mety przy Przystani Sportów Wodnych

MAPA on-line – Kliknij TUTAJ!

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych

oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!