Już w sobotę III edycja!

Już za kilka dni odbędzie się III edycja Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 – Bieg Niepodległościowy! Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje organizacyjne, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik naszego wydarzenia.

UWAGA! Zmianie uległa trasa biegu.

 

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów będzie czynne tylko w sobotę w godz. 8:00-10:30 i będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze w budynku Przystani Sportów Wodnych (ul. Popiełuszki 1-3). UWAGA:  nie będzie możliwości kupienia dodatkowych pakietów startowych. Limit dostępnych miejsc został osiągnięty.

W Biurze Zawodów w punkcie informacji będzie istniała możliwość zakupu oficjalnej koszulki, czapeczki i skarpetek Toruńskich Biegów Wolności 2019/20  do momentu wyczerpania zapasów. Liczba dostępnych sztuk będzie ograniczona.

Upoważnienie odbioru pakietu startowego za osobę trzecią – kliknij TUTAJ!

Oświadczenie opiekuna – kliknij TUTAJ!

 

FOOD TRUCK KONA COAST CAFE

Przed biegiem, jak i po, przy wejściu do Biura Zawodów na spragnionych biegaczy i kibiców czekał będzie Food Truck Kona Coast Cafe, a w nim pyszna kawa, rozgrzewająca herbata z owocami, koktajle, lemoniada na gorąco, ciacha owsiane, brownie, ciacha marchewkowe. Za okazaniem numeru startowego rabat – 10%. A płacić będzie można także kartą.

STREFY CZASOWE

Na linii startu należy ustawić się zgodnie z aktualną formą/rekordem życiowym. Przedziały minutowe na dystans 5 km prezentuje poniższa grafika. Bardzo prosimy o uczciwość wobec siebie i innych biegaczy.

SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE I DEPOZYT

Szatnie, toalety i prysznice będą znajdować się w budynku Przystani Sportów Wodnych (wejście od strony strefy startu/mety). Dodatkowe przenośne ubikacje będą zlokalizowane w strefie startu/mety. Depozyt będzie znajdował  się na parterze obok strefy startu/mety. Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który został przekazany w pakiecie startowym, a następnie zostawić w depozycie. Depozyt będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

 

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Impreza jest kompleksowo zabezpieczona medycznie. Na starcie/mecie będzie karetka, a na trasie biegów nad zdrowiem biegaczy będą czuwać lekarze i ratownicy medyczni.

 

MEDAL

Inspiracją medalu III edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 jest wizerunek Stefana Łaszewskiego, czyli pierwszego wojewody pomorskiego II RP. Stefan Łaszewski był prawnikiem, sędzią, a przede wszystkim patriotą i działaczem niepodległościowym. Od dziecka związany był z Pomorzem, ponieważ urodził się w podtoruńskim Brąchnówku, w rodzinie ziemiańskiej. Z tymi terenami wiązała się też jego ścieżka edukacji, ponieważ uczęszczał do Collegium Marianum w Pelplinie i do gimnazjum w Chełmnie. Później studiował prawo we Wrocławiu, Berlinie i Lipsku, aby uzyskać doktorat z prawa cywilnego i kanonicznego. Po powrocie do Polski działał w wielu polskich towarzystwach oraz organizacjach. Stefan Łaszewski stał się znany z bycia obrońcą polskich działaczy narodowych związanych z Towarzystwem Naukowym w Toruniu oraz „Gazety Grudziądzkiej”. Był też posłem do Parlamentu Rzeszy Niemieckiej dzięki czemu miał możliwość z sukcesami działać na rzecz Polaków zamieszkujących ziemie pruskie.

Dlaczego wizerunek Stefana Łaszewskiego na medalu III edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20? Otóż Stefan Łaszewski w momencie wyzwolenia Torunia 18 stycznia 1920 roku został oficjalnie pierwszym wojewodą pomorskim II RP,  a w Toruniu zorganizował Pomorski Urząd Wojewódzki budując tym samym podstawy polskiej administracji na Pomorzu. Ponadto Łaszewski swoją patriotyczną działalnością przyczynił się do zachowania polskości na terenach pruskich oraz dołożył wszelkich starań, aby ułatwić Polsce odzyskanie Niepodległości. Dlatego też z szacunku dla osiągnięć Stefana Łaszewskiego chcemy uwiecznić jego wizerunek na medalu III edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20. Jako, że III edycja odbędzie się 2 dni przed 101 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, na lewej klapie marynarki, czyli tuż nad sercem Stefana Łaszewskiego widnieje biało-czerwona flaga.

 

 Medal III edycji Toruńskich Biegów Wolności wraz z poprzednimi medalami

 

 

 

 

 

 

 

TRASA

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych

oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!