Wielki FINAŁ już w sobotę!

Już za niespełna 3 dni odbędzie się IV edycja Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 – FINAŁ. Dokładnie w 100-lecie odzyskania Wolności przez Miasto Toruń o godz. 11:00 bieg wystartuje Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, a startującym biegaczom będzie towarzyszyć ekologiczne konfetti z pergaminu w barwach biało-niebieskich nawiązujących do flagi miasta.

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje organizacyjne, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik naszego wydarzenia.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów będzie czynne tylko w sobotę w godz. 8:00-10:30 i będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze w budynku Przystani Sportów Wodnych (ul. Popiełuszki 1-3). UWAGA:  nie będzie już możliwości kupienia dodatkowych pakietów startowych na bieg na 5 km. Limit dostępnych miejsc został osiągnięty. Dostępne będą pakiety startowe na Biegi dla Dzieci.

Upoważnienie odbioru pakietu startowego za osobę trzecią – kliknij TUTAJ!

Oświadczenie opiekuna – kliknij TUTAJ!

W Biurze Zawodów w punkcie informacji będzie istniała możliwość odbioru zamówionych on-line podstawek do medalikoszulek, czapeczek i skarpetek Toruńskich Biegów Wolności 2019/20.

 

WYNIKI KLASYFIKACJI ŁĄCZNEJ

Przed biegaczami ostatnia edycja cyklu Toruńskich Biegów Wolności 2019/20. Poniżej prezentujemy linki do podsumowania wyników z edycji I, II i III. Warunkiem sklasyfikowania w całym cyklu jest ukończenie minimum 3-ech biegów, w tym biegu finałowego. W klasyfikacji całego cyklu liczona jest suma 2 najlepszych czasów uzyskanych w biegach od I do III i czasu biegu finałowego. W przypadku nie ukończenia biegu finałowego, przy ukończeniu co najmniej dwóch innych biegów zaliczonych do cyklu, nie uznaje się, że zawodnik ukończył cykl i nie przysługuje mu prawo do nagród w klasyfikacji cyklu. 

Klasyfikacja INDYWIDUALNA

Klasyfikacja DRUŻYN

Najszybsze drużyny powalczą o nagrody finansowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

 

BIEGI DLA DZIECI

Podczas edycji finałowej Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 poza biegiem głównym odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1000 m w zależności od swojego wieku. Każdy uczestnik otrzyma na mecie wyjątkowy medal oraz słodką niespodziankę. Więcej informacji w regulaminie biegów – TUTAJ!

 

STANOWISKO Z GRAWEROWANIEM MEDALI

Na rewersach każdego z medali Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 znajduje się sporo miejsca na wygrawerowanie swojego imienia oraz osiągniętego czasu. 

W strefie mety będzie znajdować się stanowisko GRAWER BUS z możliwością wygrawerowania osiągniętych wyników  na każdym z medali, wg cennika:

1 medal – 20 PLN
2 medale – 30 PLN
3 medale – 40 PLN
4 medale (komplet) – 50 PLN

Płatność będzie możliwa gotówką, kartą, telefonem lub poprzez BLIK.

 

MASAŻ I POMIARY ZDROWOTNE DLA BIEGACZY

Podczas Finału Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 w godz. 11:30-13:30 przedstawiciele Stowarzyszeniem Hospicjum Światło będą świadczyć bezpłatną usługę masażu oraz realizować pomiary poziomu cukru i ciśnienia! Masażyści będą czekać na biegaczy na parterze Przystani Sportów Wodnych. 

 

STANOWISKO KONA COAST CAFE

Przed biegiem, jak i po, na przeciwko depozytu, na spragnionych biegaczy i kibiców czekać będzie załoga Kona Coast Cafe  z pyszną kawą, rozgrzewającą herbatą z owocami, koktajlami, lemoniadą na gorąco, ciachami owsianymi, brownie i ciachami marchewkowymi. A za okazaniem ulotki z pakietu startowego – 50% rabatu na kawę! A płacić będzie można także kartą.

 

STREFY CZASOWE

Na linii startu należy ustawić się zgodnie z aktualną formą/rekordem życiowym. Przedziały minutowe na dystans 5 km prezentuje poniższa grafika. Bardzo prosimy o uczciwość wobec siebie i innych biegaczy.

SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE I DEPOZYT

Szatnie, toalety i prysznice będą znajdować się w budynku Przystani Sportów Wodnych (wejście od strony strefy startu/mety). Dodatkowe przenośne ubikacje będą zlokalizowane w strefie startu/mety. Depozyt będzie znajdował  się na parterze obok strefy startu/mety. Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który został przekazany w pakiecie startowym, a następnie zostawić w depozycie. Depozyt będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

 

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Impreza jest kompleksowo zabezpieczona medycznie. Na starcie/mecie będzie karetka, a na trasie biegów nad zdrowiem biegaczy będą czuwać lekarze i ratownicy medyczni.

 

MEDAL IV EDYCJA

Inspiracją medalu IV (finałowej) edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 jest most kolejowy im. Ernesta Malinowskiego.

Dlaczego fragment mostu zostanie przedstawiony na medalu? Otóż dokładnie przez ten most, pociągami pancernymi „Boruta” i „Wilk” przejeżdżali żołnierze Dywizji Pomorskiej oraz Drugiej Dywizji Strzelców wyzwalający Toruń. Po przejechaniu przez most, żołnierze zatrzymywali się na dworcu Toruń Miasto, gdzie witał ich komisaryczny burmistrz Torunia – Otton Steinborn. Dzisiaj plac przed dworcem Toruń Miasto nosi nazwę placu 18 stycznia właśnie od tego ważnego dla miasta i kraju wydarzenia. Na tym placu 3 dni później witano dowódcę wyzwalającego Toruń Frontu Pomorskiego – gen. Józefa Hallera.

W 1920 roku most im. Ernesta Malinowskiego był jedynym w Toruniu, odbywał się więc po nim ruch kolejowy, kołowy oraz pieszy. Most ten powstawał w latach 1870-1873 i do 1934 roku, kiedy to otwarto most im. Józefa Piłsudskiego, był jedynym połączeniem między lewym a prawym brzegiem Wisły w Toruniu. Obowiązującą nazwę most zyskał 27 maja 1999 roku. Obecnie odbywa się po nim tylko ruch kolejowy.

Most kolejowy im. Ernesta Malinowskiego w Toruniu jest więc niezwykle ważnym obiektem w historii miasta, ponieważ to nim 18 stycznia 1918 roku do Torunia zmierzała WOLNOŚĆ.

 

Kolekcja MEDALI z edycji I-IV

 

TRASA

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych

oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!