Dlaczego warto?

“Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”
– Martin Luther King Jr.

Po co idziesz na wolontariat?

Takie pytanie pewnie nie raz usłyszało sporo wolontariuszy. Można domyślać się tylko, że ilu wolontariuszy tyle odpowiedzi na to pytanie. Ale czy jest jakaś uniwersalna wartość dla której każdorazowo szereg osób bezinteresownie pomaga podczas organizacji imprez? Rozmawiając z naszymi wolontariuszami wiemy, że jest to chęć uczestniczenia w tworzeniu sportowej (i nie tylko!) historii, chęć oderwania się od codziennych, prywatnych spraw a także po prostu chęć zawarcia nowych znajomości. Dowodem na to są przyjaźnie zawarte podczas wydarzeń, które rozwijają się i pomagają tworzyć zgrany zespół współpracowników na kolejnej imprezie. 

Dodatkowe atuty

Wolontariat ma też nieco bardziej “przyziemne” plusy. Wielu wolontariuszy, którzy przed laty przyszli po raz pierwszy pomóc w organizacji jest obecnie pracownikami Związków Sportowych, Klubów Sportowych a także firm i organizacji pozarządowych zajmujących się sportem i kulturą. Bez szerokiego CV zdobytego podczas wolontariatów, bez okazji “dania się poznać” przedstawicielom sportowo-kulturalnego świata, nie mieli by okazji znalezienia pełnoetatowej pracy w takim środowisku.

Przeciwników “darmowej pracy” i tak nie przekonamy, ale jeśli chociaż odrobinę zaciekawiliśmy Ciebie, Drogi Czytelniku tej wiadomości, zarejestruj się na Wolontariat podczas Toruńskich Sztafet Wolności 2018, przyjdź i spróbuj. Wytrwałość, pasja, chęć pomocy zawsze mile widziane! Podczas czasu jaki u nas spędzisz, możesz spodziewać się niespodziewanego.